Tepelné čerpadlo vám ušetří až 70 % výdajů za vytápění

Trápí vás drahé vytápění domácnosti a ohřev vody? Pak pro vás máme dobrou zprávu – díky kvalitnímu tepelnému čerpadlu ušetříte klidně až 70 % výdajů (desítky tisíc korun ročně). Jak toto zařízení funguje a který typ je pro vás nejvýhodnější? Co je tepelné čerpadlo? Tepelné čerpadlo je šikovné zařízení, které odebírá okolní teplo ze země, […]

Trápí vás drahé vytápění domácnosti a ohřev vody? Pak pro vás máme dobrou zprávu – díky kvalitnímu tepelnému čerpadlu ušetříte klidně až 70 % výdajů (desítky tisíc korun ročně). Jak toto zařízení funguje a který typ je pro vás nejvýhodnější?

Co je tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo je šikovné zařízení, které odebírá okolní teplo ze země, vzduchu, nebo vody. To následně přemění na energii, již využijete při vytápění domácnosti a ohřevu vody.

Pojďme si ve stručnosti vysvětlit, jak je to vůbec možné:

 1. Tepelné čerpadlo získá teplo ze svého okolí.
 2. Získané teplo následně putuje do druhé části čerpadla, kde v uzavřeném okruhu cirkuluje speciální chladící kapalina.
 3. Chladící kapalina převezme získané teplo, a díky tomu se začne odpařovat.
 4. Páru nasaje speciální kompresor a následně ji stlačí. Jak určitě víte, při stlačování páry dochází k jejímu zahřátí. V této fázi je opravdu velmi horká.
 5. Zařízení pošle vyprodukovanou tepelnou energii do vašeho domova.
 6. Teplá pára se po předání vyprodukovaného tepla ochladí a opět se promění do kapalné podoby.
 7. Chladící kapalina putuje zpět do uzavřeného okruhu v druhé části čerpadla.
 8. Celý proces se opakuje pořád dokola…

Cesta k okamžitým úsporám

Toto šikovné zařízení vám ušetří peníze rovnou na několika frontách.

Zdaleka největším lákadlem jsou samozřejmě 70% úspory za vytápění domácnosti a ohřev vody.

Tepelné čerpadlo musí být připojené do elektrické sítě. Za každý 1 kW dodané elektrické energie však vyprodukuje tolik tepla, na kolik byste běžně spotřebovali 4 kW.

Díky instalaci tohoto zařízení získáte od svého dodavatele zvýhodněnou sazbu, která bude platit pro veškerou spotřebovanou elektřinu ve vaší domácnosti. Snadno tak ušetříte i za svícení, nabíjení elektroniky, vaření, sledování televize…

V tuto chvíli navíc můžete využít dotaci, která pokryje až 95 % nákladů za instalaci čerpadla.

Chcete si zajistit ještě vyšší úspory? Pak popřemýšlejte o novém kotli / plynovém kotli.

Vyberte si správný typ tepelného čerpadla

V našich podmínkách vám zdaleka nejlepší poměr ceny/účinnosti poskytnou tepelná čerpadla Viessmann. Ta se dělí na několik základních typů (podle toho, z jakého prostředí odebírají teplo). Každý z nich má své výhody, stejně jako nevýhody.

 • Tepelné čerpadlo země-voda – odebírá teplo buď z jediného vrtu hlubokého přibližně 100 m (v této hloubce panují po celý rok stejné teploty okolo 13 °C), nebo z mnoha nepatrných trubek rozesetých v malé hloubce na několika stovkách m2 plochy. 
 • Tepelné čerpadlo vzduch-voda – odebírá teplo ze vzduchu na vaší zahradě. Tento typ instalace je sice nejjednodušší, ale na oplátku musíte počítat s nestálostí výkonu (teplota vzduchu se neustále mění).
 • Tepelné čerpadlo voda-voda – odebírá teplo z podzemní vody (podzemní voda má po celý rok stejnou teplotu okolo 7–13 °C). I v tomto případě je nutné provést vrt.

Moderní jednotky dokážou pracovat až do teploty − 22 °C, aniž by výrazně ztratily svou účinnost. To znamená, že vám budou poctivě sloužit i v zimním období.

Nechte si nainstalovat tepelné čerpadlo na míru

Toužíte po výrazných energetických úsporách? V tom případě si rozklikněte kontakty.

Budou se vám věnovat zkušení profesionálové z Pavelka – VTP. Již od roku 1999 montujeme tichá a účinná tepelná čerpadla v celém Zlínském kraji (v mžiku za vámi přijedeme do Uherského Brodu, Uherského Hradiště, Veselí nad Moravou, Starého Města, Luhačovic či Zlína). Za léta praxe jsme získali tisíce pozitivních recenzí od majitelů rodinných domů i komerčních budov.

Navrhneme vám ideální systém, nainstalujeme ho, zajistíme bezproblémový provoz i dlouhodobý servis/údržbu. Samozřejmě můžete počítat i s pomocí se získáním dotace a vyřízením všech legislativních povinností.

Poptávka služeb

Obraťte se na nás pokud potřebujete kvalitní topenářské, instalatérské či plynařské služby. Zajišťujeme také dodávky tepelných čerpadel včetně instalací a mnoho dalšího v našem oboru. Máte jakýkoli jiný dotaz? Obraťte se na nás! Naši odborně zaškolení technici za vámi rádi přijedou.

Odesláním formuláře souhlasíte s Podmínkami zpracování osobních údajů.

© 2024  Všechna práva vyhrazena | PAVELKA - VTP s.r.o.

Tvorba www stránek FOOE s.r.o.