Rázové strojní čištění topení

Provádíme profesionální servis podlahového topení.

Výhody rázového čištění topení

Rázové čištění topení zlepšuje provozní parametry a účinnost otopné soustavy, snižuje spotřebu energie a náklady na vytápění, prodlužuje životnost a spolehlivost, předchází korozi a poruchám, zvyšuje komfort a kvalitu vytápění a je ekologické a bezpečné pro životní prostředí i lidi.

Zlepšení provozních parametrů

Snížení spotřeby energie

Prodlužuje životnost

Prevence korozních procesů

Co je rázové čištění topení

Rázové čištění topení je účinná a šetrná metoda odstranění usazenin z vnitřních stěn potrubí, radiátorů a dalších prvků otopné soustavy. Rázové čištění spočívá v tom, že se do topení vhání stlačený vzduch, který vytváří rychlé změny tlaku. Tyto změny tlaku uvolňují nečistoty a nánosy, které se poté vypláchnou z topení.

Technologie rázového čištění

Pro rázové čištění topení používáme profesionální stroj REMS Multi-Push, který je kompaktní, lehký a jednoduchý na obsluhu. Stroj REMS Multi-Push je schopen čistit potrubí s průměrem až 2 palce a pracuje s tlakem až 10 barů. Stroj Rems je vybaven různými adaptéry a tryskami, které umožňují přizpůsobit čištění konkrétním podmínkám a požadavkům.

ČIštění topeni

Postup po čištění

Po čištění topení přístrojem Rems Multi-Push provádíme napouštění topení vodou, která splňuje následující parametry:

Tvrdost vody musí být nižší než 3 °dH. Pokud je tvrdost vody vyšší, je třeba použít změkčovací filtr nebo demineralizační jednotku.

pH vody musí být mezi 6,5 a 8,5. Pokud je pH vody mimo tento rozsah, je třeba použít kyselostní nebo zásaditostní regulátor.

Voda nesmí obsahovat železo, mangan, síru, chloridy ani jiné agresivní látky, které by mohly poškozovat potrubí nebo kotle. Pokud je to nutné, je třeba provést chemickou úpravu vody nebo použít reverzní osmózu nebo iontovou výměnu.

Voda musí být čistá a průhledná. Pokud je voda zakalená nebo má barvu, je třeba ji filtrovat nebo odstát.

ČIštění topení

Před napuštěním topení je také potřeba opláchnout potrubí čistou vodou, aby se odstranily veškeré nečistoty a usazeniny, které se mohly uvolnit během čištění. Napuštění topení by mělo probíhat postupně, začínaje nejnižším bodem a konče nejvyšším. Při napuštění je třeba odvzdušnit topení, aby nedocházelo k bublání a šumění. Po napuštění je třeba zkontrolovat tlak v topení a případně jej doladit podle typu kotle a výrobce. Tlak by měl být dostatečný, aby zajistil cirkulaci vody, ale ne příliš vysoký, aby nedošlo k poškození zařízení nebo netěsnostem.

Poptávka služeb

Obraťte se na nás pokud potřebujete kvalitní topenářské, instalatérské či plynařské služby. Zajišťujeme také dodávky tepelných čerpadel včetně instalací a mnoho dalšího v našem oboru. Máte jakýkoli jiný dotaz? Obraťte se na nás! Naši odborně zaškolení technici za vámi rádi přijedou.

Odesláním formuláře souhlasíte s Podmínkami zpracování osobních údajů.

© 2024  Všechna práva vyhrazena | PAVELKA - VTP s.r.o.

Tvorba www stránek FOOE s.r.o.