Plynový kondenzační kotel vás nadchne 98% účinností vytápění

Plánujete zrovna výměnu starého topení? Chcete opravdu účinné vytápění bez tepelných ztrát? V tom případě se spolehněte na plynový kondenzační kotel. Ten se řadí mezi nejefektivnější zdroje tepla vůbec. Jak funguje a jaký typ je pro vás ideální? Jak takový kotel funguje? Plynový kondenzační kotel využívá různé druhy plynu. Získává energii nejen ze samotného spalování […]

Plynový kondenzační kotel

Plánujete zrovna výměnu starého topení? Chcete opravdu účinné vytápění bez tepelných ztrát? V tom případě se spolehněte na plynový kondenzační kotel. Ten se řadí mezi nejefektivnější zdroje tepla vůbec. Jak funguje a jaký typ je pro vás ideální?

Jak takový kotel funguje?

Plynový kondenzační kotel využívá různé druhy plynu. Získává energii nejen ze samotného spalování plynu, ale také ze vzniklé vodní páry. Běžný plynový kotel pracuje pouze se samotným médiem, zatímco vzniklou vodní páru vypouští komínem ven do ovzduší.

Výsledek je tedy naprosto jasný – využijete plný potenciál plynu, lépe ohřejete svou domácnost, ušetříte a snížíte vyprodukované emise na úplné minimum.

Pojďme si říct, jak tento systém funguje:

  1. Kotel disponuje hořákem, který spaluje vložený plyn.
  2. Z kotle vedou trubky naplněné teplonosnou látkou (vodou / nemrznoucí kapalinou).
  3. Spalování plynu vytváří teplo, které ohřívá teplonosnou látku.
  4. Zahřátá teplonosná látka poté proudí do vašeho topení.
  5. Během pálení plynu vzniká zahřátá vodní pára. 
  6. Kondenzační kotel tuto páru zachycuje a používá ji jako dodatečný zdroj energie pro ohřev teplonosné látky.

Získejte úsporné vytápění, dotace a řadu moderních vychytávek

Plynové kondenzační kotle Viessmann využívají 98 % potenciálu vloženého paliva (zbylá 2 % ztratíte kvůli nepoužitelným spalinám, odvedenému kondenzátu a sálání kotle). V porovnání s běžným plynovým kotlem tak získáte přibližně o 30 % lepší účinnost. Navíc vyprodukujete o 50 % méně emisí.

Tato zařízení disponují moderní funkcí Lambda Pro Control – poradí si libovolným druhem plynu, a to včetně plynu s příměsí (bioplyn). Díky kompaktním rozměrům se hodí i do vyloženě skromných prostor. Navíc jsou tichá, takže o nich nebudete ani vědět.

Už v základu jsou navržená pro systémové propojení se solárními kolektory. Využíváte sluneční energii? V tom případě můžete snadno zvýšit své dlouhodobé úspory.

Za zmínku stojí i výkonová modulace kotle – ta automaticky upravuje výkon kotle podle aktuální potřeby (v rozmezí od 10 do 100 %). Když je venku chladno, kotel zvýší svůj výkon. Když je venku teplo, kotel naopak svůj výkon sníží. Jiné typy zařízení bez této funkce musíte neustále zapínat/vypínat, čímž zkracujete jejich životnost a ztrácíte energii.

Vyberte si správný typ kondenzačního kotle

Při výběru ideálního kotle musíte myslet na tři základní specifika – typ, výkon (kW) a velikost. V domácnostech najdete hlavně:

  • Závěsné kondenzační kotle – vytápí váš domov a zároveň připravují teplou užitkovou vodu. Vyžadují oddělený zásobník vody. Jsou prostorově nenáročné.
  • Kaskádové závěsné kondenzační kotle – používají se pro vytápění velkých domů. Mají vyšší výkon a fungují na základě propojení několika různě rozmístěných kotlů do jednoho systému.
  • Kompaktní kondenzační kotle – klasické řešení pro rodinný dům, které vytápí i ohřívá vodu. Má integrovaný zásobník na vodu.
  • Stacionární kondenzační kotle – mají vysoký výkon a používají se pro vytápění bytových domů, průmyslových hal a podobně.

Nechte si nainstalovat kondenzační kotel na míru

Chcete vytápění s 98% účinností? V tom případě si rozklikněte kontakty.

Budou se vám věnovat zkušení profesionálové z Pavelka – VTP. Již od roku 1999 montujeme plynové kondenzační kotle v celém Zlínském kraji (v mžiku za vámi přijedeme do Uherského Brodu, Uherského Hradiště, Veselí nad Moravou, Starého Města, Luhačovic či Zlína). Za léta praxe jsme získali tisíce pozitivních recenzí od spokojených uživatelů.

Počítejte s kompletní péčí – od poradenství a návrhu ideálního řešení přes dodávku až po finální instalaci. Samozřejmě poskytujeme i záruční/pozáruční servis a pravidelné revize. To vše za velmi příznivou cenu.

Poptávka služeb

Obraťte se na nás pokud potřebujete kvalitní topenářské, instalatérské či plynařské služby. Zajišťujeme také dodávky tepelných čerpadel včetně instalací a mnoho dalšího v našem oboru. Máte jakýkoli jiný dotaz? Obraťte se na nás! Naši odborně zaškolení technici za vámi rádi přijedou.

Odesláním formuláře souhlasíte s Podmínkami zpracování osobních údajů.

© 2024  Všechna práva vyhrazena | PAVELKA - VTP s.r.o.

Tvorba www stránek FOOE s.r.o.