Časté otázky & odpovědi

Jak často musí být topné zařízení servisováno?

Každý topný systém by měl ze zásady procházet pravidelnou údržbou. Tím zajistíte, že Vám bude sloužit po dlouhou dobu. Neexistují žádné legislativní předpisy, které by vám pravidelnou údržbu nařizovaly. V praxi se pro většinu typů vytápění osvědčil cyklus dvanácti měsíců. Doporučuje se tedy každoroční údržba. Pokud jste naším zákazníkem, pravidelný servis hlídáme za vás a vždy vás na něj upozorníme.

Postará se Pavelka - VTP o údržbu topného systému?

Ano, o údržbu vašeho plynového kotle či tepelného čerpadla se postaráme rádi. To samé platí také pro další služby související s údržbou topného systému. Kontaktujte nás prostřednictvím kontaktního formuláře nebo nám zavolejte.

Jak dlouho pravidelný servis trvá?

Nejdříve provede náš technik odbornou prohlídku, ze které vyplyne skutečný rozsah činností, které bude potřeba provést (s přihlédnutím k typu a technickému stavu spotřebiče, při respektování požadavků výrobce).

V běžných případech trvá servis plynového kotle bez zásobníku TUV přibližně 90 minut.

Co je obsahem pravidelného servisu?

Jeho obsahem je:

 • vizuální kontrola odvodu spalin a přívodu spalovacího vzduchu,
 • kontrola hořáku (demontáž, montáž, případně vyčištění),
 • čištění spalovací komory a výměníku,
 • kontrola stavu elektrod, tepelných izolací a těsnění hořáku, spalovací komory,
 • kontrola a doplnění tlaku v expanzní nádobě, seřízení tlaku topného systému,
 • kontrola odtoku kondenzátu a čištění sifonu,
 • zkouška všech bezpečnostních funkcí (pojistky, termostat),
 • zkouška těsnosti připojení k plynovému rozvodu při provozním tlaku,
 • měření teplot spalin.
Jaký doklad o provedeném servisu obdržím?

Po každém servisu vám zašleme elektronický protokol o údržbě plynového kotle nebo tepelného čerpadla, který nám na místě podepíšete. Jeho součástí je i fotodokumentace, pokud byla pořizována. Veškeré tyto dokumenty evidujeme i u nás. Můžete si je tedy kdykoli vyžádat.

Potřebuji provést roční servis neboli revizi kotle, jak na to?

Stáčí nás kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře nebo nám zavolejte.

Jaké značky máte oprávnění servisovat?

Viadrus, Baxi, Buderus, Karma, Viessmann, Protherm, Enbra, Thermona, Brötje Heizung, Quantum.

Spotřebič nefunguje, co mám dělat?

Stáčí nás kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře nebo nám zavolejte. My už se s vámi domluvíme na dalším postupu.

Proč je potřeba provádět také měření spalin?

Měření spalin je nutné provádět zejména z důvodu seřízení spotřebiče na optimální režim spalování a také především z důvodu bezpečného provozu spotřebiče.

Mohu si drobné čištění plynového spotřebiče provádět sám?

Na veškeré práce na vašem plynovém spotřebiči by měl ten, kdo práci na něm provádí, mít elektrikářskou a plynařskou kvalifikaci a zároveň certifikované školení od výrobce daného spotřebiče. Proto určitě nedoporučujeme, aby se neodborný člověk pouštěl do prací na plynovém spotřebiči sám.

Obraťte se na nás pokud potřebujete kvalitní služby

Naše služby v oblasti voda-topení-plyn

Nabízíme služby v oblasti kanalizace, vodoinstalace, ústředního vytápění a plynoinstalace. Působíme po celé České republice i na Slovensku. Nabízíme větší i menší zakázky, které realizujeme v dohodnutých termínech.

Vodo – topo – plyn

Provádíme venkovní a vnitřní rozvody vodovodu – plast, měď, ocel, lisované potrubí / venkovní a vnitřní kanalizace – plastové potrubí, odhlučněné potrubí, kanalizační šachty / dodávku a montáž sanitárního zařízení – toalety, umyvadla, vany, sprchy / spolupracujeme s renomovanými koupelnovými studii / vytvoříme grafický návrhu koupelny / montáž požárních rozvodů z pozinkovaného nebo lisovaného ocelového potrubí / montáž plynových, elektrických a solárních ohřívačů vody.

Servisní služby

Naše firma provádí roční prohlídky, servis, zapojení, uvedení do provozu, nastavení a montáž regulace plynových kotlů, kondenzačních kotlů, solárních systémů, tepelné čerpadla vč. kompletního záručního a pozáručního servisu. Při uvádění plynového kotle do provozu provedeme kompletní elektroinstalaci, která je nezbytně nutná k bezpečnému provozu plynového kotle. Provede se kompletní nastavení a odzkoušení regulace plynového kotle.

Tepelné čerpadla

Montujeme nejtišší tepelná čerpadla na trhu v typovém provedení Viessmann Vitocal 200 S / Tepelné čerpadlo je skvělou volbou pro výrobu tepla bez využití fosilních paliv / Tepelné čerpadlo využívá teplo z okolního prostředí nebo teplo ze zemních kolektorů, vrtů / Tepelné čerpadlo ke svému provozu potřebuje jen zlomek energie / Tepelné čerpadlo je první volbou pokud chceme dosáhnout úspory nákladů na vytápění v době kdy se cena paliv stále zvyšuje. Zajistíme kompletní služby od návrhu, přes montáž, následnou údržbu.

Poptávka služeb

Obraťte se na nás pokud potřebujete kvalitní topenářské, instalatérské či plynařské služby. Zajišťujeme také dodávky tepelných čerpadel včetně instalací a mnoho dalšího v našem oboru.
   

   
  Zaslat kopii formuláře na můj email.

   
  Odesláním formuláře souhlasíte s Podmínkami zpracování osobních údajů.
   

  Vlčnov 531, 687 61

  Po - Pá 7:00 - 18:00

  PAVELKA – VTP s.r.o.

  Rostislav Pavelka
  +420 604 431 286
  rostislav@pavelkavtp.cz

  Sídlo: Vlčnov 531
  687 61 Vlčnov
  IČ: 277 30 123
  DIČ: CZ27730123

  ANTONÍN PAVELKA VODO-TOPO-PLYN

  Antonín Pavelka
  +420 602 507 213
  antonin@pavelkavtp.cz

  Sídlo: 28. října 531
  687 61 Vlčnov
  IČ: 687 39 435 
  DIČ: CZ5809220626

  Příprava staveb, nabídky, poptávky

  Servis plynových kotlů a sanitární techniky

  SERVISNÍ DISPEČINK:
  +420 572 675 431
  +420 731 654 069
  servis@pavelkavtp.cz

  Provozní doba:
  Po-Pa: 7:00 – 15:00

  Geodézie