Časté otázky & odpovědi

Níže naleznete odpovědi na všechny vaše dotazy týkající se instalací a údržby vodovodních, topných a plynových systémů. Naše podstránka častých dotazů vám poskytne důležité informace a rady přímo od našich odborníků, abyste měli jistotu, že vaše zařízení funguje správně a bezpečně.

Každý topný systém by měl ze zásady procházet pravidelnou údržbou. Tím zajistíte, že Vám bude sloužit po dlouhou dobu. Neexistují žádné legislativní předpisy, které by vám pravidelnou údržbu nařizovaly. V praxi se pro většinu typů vytápění osvědčil cyklus dvanácti měsíců. Doporučuje se tedy každoroční údržba. Pokud jste naším zákazníkem, pravidelný servis hlídáme za vás a vždy vás na něj upozorníme.

Ano, o údržbu vašeho plynového kotle či tepelného čerpadla se postaráme rádi. To samé platí také pro další služby související s údržbou topného systému. Kontaktujte nás prostřednictvím kontaktního formuláře nebo nám zavolejte.

Nejdříve provede náš technik odbornou prohlídku, ze které vyplyne skutečný rozsah činností, které bude potřeba provést (s přihlédnutím k typu a technickému stavu spotřebiče, při respektování požadavků výrobce).

V běžných případech trvá servis plynového kotle bez zásobníku TUV přibližně 90 minut.

Jeho obsahem je:

  • vizuální kontrola odvodu spalin a přívodu spalovacího vzduchu,
  • kontrola hořáku (demontáž, montáž, případně vyčištění),
  • čištění spalovací komory a výměníku,
  • kontrola stavu elektrod, tepelných izolací a těsnění hořáku, spalovací komory,
  • kontrola a doplnění tlaku v expanzní nádobě, seřízení tlaku topného systému,
  • kontrola odtoku kondenzátu a čištění sifonu,
  • zkouška všech bezpečnostních funkcí (pojistky, termostat),
  • zkouška těsnosti připojení k plynovému rozvodu při provozním tlaku,
  • měření teplot spalin.

Po každém servisu vám zašleme elektronický protokol o údržbě plynového kotle nebo tepelného čerpadla, který nám na místě podepíšete. Jeho součástí je i fotodokumentace, pokud byla pořizována. Veškeré tyto dokumenty evidujeme i u nás. Můžete si je tedy kdykoli vyžádat.

Stáčí nás kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře nebo nám zavolejte.

Viadrus, Baxi, Buderus, Karma, Viessmann, Protherm, Enbra, Thermona, Brötje Heizung, Quantum.

Stáčí nás kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře nebo nám zavolejte. My už se s vámi domluvíme na dalším postupu.

 

Měření spalin je nutné provádět zejména z důvodu seřízení spotřebiče na optimální režim spalování a také především z důvodu bezpečného provozu spotřebiče.

Na veškeré práce na vašem plynovém spotřebiči by měl ten, kdo práci na něm provádí, mít elektrikářskou a plynařskou kvalifikaci a zároveň certifikované školení od výrobce daného spotřebiče. Proto určitě nedoporučujeme, aby se neodborný člověk pouštěl do prací na plynovém spotřebiči sám.

Poptávka služeb

Obraťte se na nás pokud potřebujete kvalitní topenářské, instalatérské či plynařské služby. Zajišťujeme také dodávky tepelných čerpadel včetně instalací a mnoho dalšího v našem oboru. Máte jakýkoli jiný dotaz? Obraťte se na nás! Naši odborně zaškolení technici za vámi rádi přijedou.

Odesláním formuláře souhlasíte s Podmínkami zpracování osobních údajů.

© 2024  Všechna práva vyhrazena | PAVELKA - VTP s.r.o.

Tvorba www stránek FOOE s.r.o.